System ERP WORKPLAN „drogowskazem” dla studia projektowego.

Studio projektowe śledzi wszystkie procesy administracyjne. System ERP WORKPLAN okazał się najwydajniejszym programem.

Style&Design oprócz systemu ERP WORKPLAN wykorzystuje również przeglądarkę i analizator CAD WORKXPLORE do dystrybucji danych klientów do każdego działu, bez konieczności korzystania z oryginalnej aplikacji CAD.

„Przetestowaliśmy kilka aplikacji, a WORKPLAN okazał się idealnym rozwiązaniem dla naszej głównej działalności. Od tamtego czasu odgrywa kluczową rolę w zakresie modelowania i prototypowania.”

Olivier Meyer, CEO

po przetestowaniu różnych aplikacji system WORKPLAN okazał się idealnym rozwiązaniem dla naszej działalności

Założona w 2009 roku firma, obsługuje francuski sektor motoryzacyjny i lotniczy w zakresie komponentów, samochodów koncepcyjnych i pełnowymiarowych modeli. Po pomyślnie przeprowadzonej reorganizacji, zatrudnia obecnie 110 pracowników. Skupia się na trzech podstawowych działaniach: projektowaniu, modelach i prototypach oraz pełnej digitalizacji, która obejmuje wstępne cyfrowe tworzenie projektu aż po przygotowanie danych do produkcji. Firma rozwinęła również inne usługi, w tym Brands&Markets, produkując specjalne akcesoria, takie jak plakietki i naklejki dla kampanii promocyjnych pojazdów.

Oprócz sektora lotniczego i motoryzacyjnego, Style&Design wykonuje również jednorazowe projekty wystaw sklepowych na Boże Narodzenie i Wielkanoc. Pracuje dla concept store’ów marek z wyższej półki, dostawców dóbr luksusowych oraz funkcjonalnych modeli dla studiów telewizyjnych i parków tematycznych.

po przetestowaniu różnych aplikacji system WORKPLAN okazał się idealnym rozwiązaniem dla naszej działalności

System ERP WORKPLAN wskazuje drogę

Trzydziestu pięciu pracowników korzysta obecnie z 22 licencji ERP WORKPLAN, głównie w celu śledzenia zadań, wystawiania dowodów dostawy i fakturowania. Ale nie zawsze tak było. W 2011 roku firma Style&Design była znacznie mniejsza i chciała zmienić swój sposób działania. Na przykład, do gromadzenia danych dotyczących wszystkich działań używali plików Excel. Potrzebowali systemu ERP, który zarządzałby danymi, nadawał im strukturę i organizował je, a także odgrywał ważną rolę w ogólnym zarządzaniu firmą.

Sprawdź wszystkie moduły systemu ERP:

Dyrektor generalny Olivier Meyer mówi, że istniało szczere pragnienie wdrożenia ustrukturyzowanych ram do zarządzania ich działaniami. „Przetestowaliśmy kilka aplikacji, a WORKPLAN okazał się idealnym rozwiązaniem dla naszej głównej działalności. Od tamtego czasu odgrywa kluczową rolę w zakresie modelowania i prototypowania.”

„Poprawił widoczność, śledzenie i rentowność i jest podstawą naszego codziennego zarządzania projektami. Dział sprzedaży korzysta z raportu zadań ERP WORKPLAN, aby określić aktualny status każdego zadania”.

Mówi także, że WORKPLAN umożliwił osiągnięcie certyfikacji ISO. „Dzięki dobrym praktykom zarządzania, które opracowaliśmy z rozwiązaniem WORKPLAN, szablony dokumentów w pełni spełniają wymagania jakościowe ISO. To było dla nas potężnym drogowskazem”.  

Opisując ERP WORKPLAN jako „prawdziwe narzędzie do zarządzania”, mówi, że rozpoczyna on każdy projekt od wyceny, a następnie biegnie aż do fakturowania. Włącza w to pełną księgowość godzin spędzonych nad pracą, kosztów zakupu i kompleksowych raportów z pracy.

„Dokumenty WORKPLAN, takie jak oferty sprzedaży, pokazują, że Style&Design jest dobrze zorganizowaną, uporządkowaną i poważną firmą”.

I.T. Manager David Laroche opisuje, z których modułów WORKPLAN korzysta najczęściej:

  • Moduł Quotations, korzysta z bazy wiedzy zawierającej kryteria techniczne dla uproszczonego wyszukiwania danych. Oferuje także zoptymalizowane procesy oparte na poprzednich pracach i ofertach.
  • Job Tracker, który grupuje wszystkie dane techniczne i finansowe związane z projektem, w celu kontroli działań. Wszystkie dane od zleconych komponentów i dostaw, aż do statusu komponentów są szybko dostępne. Postępy w czasie rzeczywistym wszystkich prac można sprawdzić na bieżąco.

Zobacz jakie systemy współpracują z systemem ERP: