Zarządzanie zadaniami z WORKPLAN rewolucjonizuje produkcję.

Zarządzanie zadaniami z rozwiązaniem WORKPLAN było ogromnym krokiem naprzód dla firmy US Precision Mold.

Producent form posiada swoją siedzibę w Arvada, w stanie Kolorado. Firma zatrudnia 13 osób i specjalizuje się w formach do tworzyw sztucznych, gumy, odlewów ciśnieniowych i wtrysku metalu. Produkuje nowe oprzyrządowanie, a także oferuje usługi naprawy i renowacji istniejących form. Efektywne zarządzanie zadaniami całej firmy z użyciem innych systemów stało się niemożliwe przy dynamicznym rozwoju. Po porównaniu opcji, US Precision Mold zdecydowało się na WORKPLAN.

„WORKPLAN to dla nas ogromny krok naprzód. W dzisiejszych czasach nie można sobie pozwolić na zatrudnianie większej liczby osób, a koszt w stosunku do korzyści, jakie daje nowy system, jest bezdyskusyjny. Dzięki niemu nasze życie stało się o wiele lepsze i jest istotną częścią naszej działalności.”

Darryl Lawrence, współwłaściciel US Precision Mold, Colorado, U.S.A.

Zarządzanie zadaniami oparte na papierze

Darryl Lawrence, jeden ze współwłaścicieli firmy US Precision Mold, jest odpowiedzialny za przygotowywanie ofert i określanie konstrukcji narzędzi. Kiedy firma rozpoczynała działalność, do zarządzania swoimi systemami biurowymi używała programów Microsoft Project® i Excel®. Jednak w miarę rozwoju firmy Darry zdał sobie sprawę, że był to bardzo nieefektywny sposób pracy. „Przy naszych starych systemach musieliśmy wprowadzać dane dla każdego zlecenia co najmniej cztery razy, co jest zmarnowanym wysiłkiem i potencjalnym źródłem błędów. Wykonujemy również wiele prac serwisowych, które generują sporą ilość papierkowej roboty i dochodziliśmy do etapu, w którym musielibyśmy zatrudnić kogoś tylko po to, aby nadążyć.”

Dobra wartość, rozwiązanie skoncentrowane na branży

Darryl Lawrence miał pewne doświadczenie z systemami do zarządzania pracą, znalazł stronę WORKPLAN przez Google. Przyjrzał się kilku systemom, ale był pod wrażeniem znajomości branży produkcji form, światowej renomy oprogramowania WORKNC CAD CAM i stabilności firmy. „Inni dostawcy oprogramowania mieli niewielką wiedzę o naszej branży. Powiedzieli natomiast, że mogą zmienić swoje systemy, aby dostosować je do nas. WORKPLAN natomiast został zaprojektowany dla naszego środowiska, co było dla nas dużym plusem. Dodatkowo, stosunek kosztów do korzyści był bardzo atrakcyjny, ponieważ to, co dostajesz za te pieniądze, to całkiem niezłe rzeczy!”.

Najlepsze praktyki wbudowane na stałe

US Precision Mold uważa teraz za pewnik elastyczną architekturę MyWORKPLAN. Darryl Lawrence mówi: „Oprogramowanie jest bardzo wydajne dla małego środowiska prototypowego. Możemy dodać tyle lub tak mało szczegółów, jak chcemy, ponieważ oprogramowanie zakłada, że wiemy, co robimy. Inne oprogramowanie zmusza do robienia rzeczy w określony sposób, co spowalnia administrację, pozostawiając bardzo kosztowny drenaż zasobów, który w rzeczywistości powoduje że zarządzanie zadaniami jest spowolnione.” Kontynuuje: „Rzeczywistość jest taka, że jako mała firma, jest wiele rzeczy, które powinniśmy robić, a których nie robimy. Z MyWORKPLAN są szablony dla wszystkich tych rzeczy już w oprogramowaniu. Dzięki temu subtelnemu podejściu możemy krytycznie spojrzeć na sposób, w jaki pracujemy, i wdrożyć dodatkową metodologię, kiedy nam to odpowiada.”

Poznaj pozostałe moduły WORKPLAN:


Firma posiada pięć licencji użytkownika MyWORKPLAN umieszczonych na komputerach PC wokół swoich biur i warsztatu. Używa ich do logowania się do zadań, oraz do wpisywania i wypisywania pracowników. Umożliwia to śledzenie w czasie rzeczywistym tego, co dzieje się na hali produkcyjnej, zarządzanie czasem i obecnością oraz listą płac, którą można wykonać w 45 minut.

Działa tak, jak działa firma

Darryl Lawrence mówi: „Używamy oprogramowania do drążenia danych w celu tworzenia dokładnych ofert dla naszych klientów, kontroli kosztów i zarządzania załadunkiem i planowaniem sklepu. Planowanie jest procesem ciągłym i dynamicznym, a WORKPLAN przedstawia informacje w postaci wykresu Gantta. Możemy umieścić wszystkie nasze operacje, spojrzeć na obciążenie i manipulować nim, aż będzie wyglądał prawidłowo. I tak nie możemy planować na więcej niż dwa tygodnie naprzód, ponieważ zadania i prace ciągle się zmieniają. Oprogramowanie pozwala nam pracować w sposób, który najbardziej nam odpowiada. Wykorzystuje nasze możliwości, aby uzyskać realistyczne obciążenie poprzez wprowadzenie zmian, takich jak dodanie czasu, przeniesienie operacji lub podwykonawstwo.” Teraz US Precision Mold może szybko i dokładnie odpowiadać na pytania klientów dotyczące statusu ich prac. Wszystkie zakupione pozycje mają określoną datę dostawy. Łatwo jest dowiedzieć się, jak daleko posunęła się produkcja, po prostu składając zapytanie w WORKPLAN.

Niezawodne oprogramowanie i wsparcie

Darryl maksymalnie wykorzystuje wsparcie techniczne, które pomaga mu tworzyć dostosowane do potrzeb raporty. Dzięki temu może wyodrębnić podsumowanie dokładnie tych informacji, których potrzebuje. „Po prostu wykonuję telefon do wsparcia technicznego, a tydzień później mam swój nowy raport, który może być na przykład podsumowaniem osób i godzin dla każdego zadania. Moim zdaniem nigdzie nie można uzyskać lepszego wsparcia. Piękno oprogramowania polega na tym, że jest łatwe w użyciu i działa. Nie ma błędów – nigdy nie musisz się martwić, że się zawiesi lub zrobi coś dziwnego. Jeśli pojawi się błąd, mogę zagwarantować, że to ja go popełniłem.”

Podsumowuje: „MyWORKPLAN to dla nas monumentalny krok naprzód. W dzisiejszych czasach nie można sobie pozwolić na zatrudnianie większej liczby osób, a koszt w stosunku do korzyści, jakie daje, jest bezdyskusyjny. Dzięki niemu nasze życie stało się o wiele lepsze i jest on istotną częścią naszej działalności. Nikt nie chce wracać do starych metod. Moim zdaniem nie mogliśmy dokonać lepszego wyboru i głupotą jest nie inwestować w tę technologię.”