WORKPLAN rozwiązaniem dla inteligentnej produkcji.

Jako firma specjalizująca się zarówno w precyzyjnej obróbce blach, jak i obróbce skrawaniem, Hi-Tech Fabricators stanowi dla swoich klientów wartość dodaną, oferując szereg wysokiej jakości usług pod jednym dachem.

Nigdy nie będziesz punktem kompleksowej obsługi dla wszystkich, ale obróbka skrawaniem i obróbka blach pokrywają się w dużym stopniu, więc staramy się być punktem kompleksowej obsługi dla klientów, którzy potrzebują obu usług” – powiedział nam Michael Bailey z Hi-Tech Fabricators (Milford w stanie New Hampshire).

produkcja

Założona przez rodziców Baileya w 1983 roku, firma postawiła sobie za cel dywersyfikację usług i jej ofertę charakteryzuje szeroki zakres prac dla przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego, obronnego i medycznego. Portfolio obejmuje całą gamę prac, od prototypu do produkcji i chociaż firma nie oferuje rozległych usług projektowych, w razie konieczności pomaga klientom w dostosowaniu projektów pod kątem możliwości produkcyjnych.

Wykonujemy wszystko, od prostego sprzętu montażowego po skomplikowane komponenty dla robotyki” – powiedział Bailey. „Nasza praca w dużej mierze opiera się na obróbce blach, stanowi ona około 80 procent całej aktywności”. Po 37 latach działalności, firma ma duże doświadczenie w dostosowywaniu procesów produkcyjnych, w celu zwiększenia wydajności.

W ciągu ostatniego roku producenci Hi-Tech wdrożyli rozwiązanie WORKPLAN MES, aby utorować drogę dla inteligentniejszej, bardziej wydajnej produkcji – co pozwoliło  wyeliminować nadmiarowość i mnóstwo papierkowej roboty.

Korzyści

  • Możliwość dostępu do szeregu istotnych informacji z jednego
  • Ułatwienie procesu składania zamówień i zarządzania zapasami
  • Zwiększona możliwość efektywnego śledzenia etapów produkcji zleceń

Automatyzacja produkcji z RADAN

W 2018 roku Hi-Tech Fabricators zakupiło wycinarkę laserową IPG wyposażoną w podstawową licencję na rozwiązanie RADAN do produkcji blach.

RADAN ma wiele narzędzi do automatyzacji, które pomagają nam przyspieszyć proces programowania, w związku z tym zamiast ręcznego programowania poszczególnych procesów, pozwala na zautomatyzowanie wielu z nich” – powiedział Bailey.

szeroki zakres prac dla przemysłu lotniczego

Gdy Bailey i jego zespół zapoznali się z nowym oprogramowaniem, ostatecznie przyjęli RADAN do programowania wszystkich swoich maszyn – w tym wycinarki laserowej IPG, wycinarki laserowej Mitsubishi i dwóch wykrawarek Amada.

Chcieliśmy aby wszystkie maszyny pracowały na tym samym oprogramowaniu i jednocześnie zdecydowaliśmy, że będziemy szukać systemu ERP” – powiedział Bailey. „Wypróbowaliśmy kilka pakietów, które nie działały dobrze, a potem dowiedzieliśmy się o WORKPLAN. Wybrałem firmę Hexagon, ponieważ opracowuje technologię inteligentnej produkcji, w której wszystko jest ze sobą powiązane ”.

Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie wydajności przez producentów jest poprawa efektywności  wykorzystywania danych, które już posiadają. Inteligentna produkcja i Przemysł 4.0 to dobrze znane, modne hasła, a sprowadzają się właśnie do możliwości gromadzenia danych w czasie rzeczywistym i ich właściwego wykorzystania.

W Hi-Tech Fabricators wdrożono WORKPLAN w celu usprawnienia przepływu pracy, dzięki udostępnieniu scentralizowanej bazy danych zawierającej istotne informacje, takie jak centrum zarządzania zapasami oraz narzędzia do śledzenia części, w czasie rzeczywistym, podczas ich przemieszczania się po kolejnych etapach produkcji.

WORKPLAN używamy go do szacowania, planowania, zamawiania materiałów i organizacji pracy – podsumowuje Bailey. „Przed wdrożeniem oprogramowania wykorzystywałem kilkanaście różnych lokalizacji, takich jak pliki, umowy o zachowaniu poufności i programy rozrzucone na serwerze; teraz całość jest w jednym miejscu i nie muszę tracić czasu na szukanie potrzebnych danych”.

Uproszczone zarządzanie zapasami materiałów z WORKPLAN

Przez lata Hi-Tech Fabricators korzystało z różnych pakietów oprogramowania, był nawet moment, w którym firma używała pięciu różnych niezależnych systemów do zarządzania zleceniami i danymi biznesowymi.

„Jesteśmy o lata świetlne do przodu w stosunku do miejsca, w którym byliśmy dwa lata temu, ze względu na narzędzia organizacyjne, które oferuje WORKPLAN, a szczytem będzie połączenie tego oprogramowania z RADAN”.

Mike Bailey, Hi-Tech Fabricators

„Przed WORKPLAN zamawiałem surowiec, który na przykład miałby zaktualizowaną cenę od ostatniego zamówienia, a ktoś musiałby ręcznie zarządzać tą zmianą w arkuszu kalkulacyjnym.

„Teraz kupuję ten surowiec przez WORKPLAN, a cena jest automatycznie aktualizowana w systemie. Staram się wyeliminować zbędne etapy procesu i wszystko uprościć, co pozwala oszczędzać czas i ogranicza możliwość popełnienia błędów ”.

Oprogramowanie WORKPLAN to znacznie więcej niż kanał do zamawiania materiałów eksploatacyjnych. Pozwala na pierwszy rzut oka sprawdzić, co zostało zamówione, ale nie jest jeszcze dostępne w magazynie, oraz ile materiałów zostało już wykorzystanych do  konkretnego zadania.

Ikony w interfejsie systemu zmieniają kolor w zależności od stanu materiałów wymaganych do wykonania zadania, co ułatwia dostrzeżenie brakujących elementów. System wyświetla automatycznie rezerwowane dostawy z magazynu, a także powiązane koszty i dostawcę. Podobnie, zawiera listę brakujących materiałów i ułatwia zamawianie z listy dostawców przechowywanej w systemie.

Ponieważ każda osoba korzystająca z systemu może założyć i zalogować się na własne konto oprogramowanie WORKPLAN, ułatwia również identyfikację, kto co i kiedy zrobił.

RADAN i WORKPLAN – Kompleksowe rozwiązanie od wyceny do produkcji

Kiedy potencjalny klient prosi o wycenę, Hi-Tech Fabricators wykorzystuje połączone oprogramowania CAD i RADAN, aby wygenerować ofertę w WORKPLAN – która uwzględnia surowce, czas i informacje o potrzebnym sprzęcie aby wygenerować kosztorys.

Mamy do czynienia z procesem ręcznym, ale jest on dużo bardziej uproszczony niż wcześniej”- powiedział Bailey. „Tworzymy wycenę w WORKPLAN, który automatyzuje proces wysyłania tej oferty e-mailem do klienta. Jeśli klient zdecyduje się złożyć zamówienie, oferta zamieni się w zlecenie sprzedaży, surowce zostaną zamówione lub pobrane z zapasów, a zadanie zostanie wprowadzone do harmonogramu.

Co więcej, jeśli zadanie wymaga outsourcingu, zamówienia zakupu mogą być generowane w WORKPLAN, co zachęci użytkowników do podjęcia niezbędnych kroków przed rozpoczęciem zlecenia.

Wszystkie rysunki i inne informacje o zadaniach są drukowane i wysyłane do hali produkcyjnej, a WORKPLAN śledzi zadania na każdym etapie. Mogę spojrzeć na system, aby zobaczyć, ile procesów pozostało, zanim będę mógł wysłać go do zewnętrznego procesu lub zakończyć zamówienie. Potwierdzenia śledzenia i dowody dostawy są również generowane w oprogramowaniu”.

Dzięki wsparciu zespołu WORKPLAN, Hi-Tech Fabricators dalej rozwija swoje procesy, korzystając z bezpośredniego połączenia między RADAN a WORKPLAN.

Jesteśmy o lata świetlne przed tym, gdzie byliśmy dwa lata temu ze względu na narzędzia organizacyjne, które oferuje WORKPLAN, a szczytem będzie połączenie oprogramowania z RADAN” – podkreślał Bailey, dodając, że otrzymał najwyższej klasy wsparcie od zespołu WORKPLAN.