Optymalizuj komunikację w firmie dzięki nowoczesnemu systemowi ERP.

W każdej dziedzinie życia i biznesu optymalizacja pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. Z optymalizacją spotykamy się na każdym kroku, zaczynając od listy wybierając się na zakupy, po prowadzenie analiz wytrzymałościowych w systemach MES przed rozpoczęciem budowy prototypu.

Dzięki tym działaniom optymalizujemy czas potrzebny na zrobienie zakupów i oszczędzamy pieniądze budując mniejszą liczbę prototypów.

W produkcji optymalizacja odnosi się do procesów zachodzących równolegle w wielu płaszczyznach. Mówiąc o zagadnieniach związanych z optymalnym wykorzystaniem maszyn i zasobów ludzkich, musimy wziąć pod uwagę również zadania okołoprodukcyjne takie jak zakupy, finanse, opracowanie projektu i technologii, a bardzo często również ofertowanie i ograniczające nas terminy.

schemat produkcji

Zbilansowanie wszystkich aspektów zarządzania firmą produkcyjną jest bardzo istotne z finansowego punktu widzenia. Każdy projekt, każde zlecenie czy usługa powinny być rentowne. Wiemy jaki wpływ na naszą działalność ma każda osoba w firmie. Umiejętności tych osób stanowią prawdziwą wartość firmy, więc komunikacja pomiędzy nimi jest równie istotna. Biorąc pod uwagę wszystkie takie zależności zachodzące w firmie możemy stworzyć sieć powiązań i przepływu informacji, która jest z punktu widzenia firmy bardzo istotna, jednak organizacja jej funkcjonowania stanowi ogromne wyzwanie.

W takiej sytuacji informacja potrzebna w danej chwili może być zupełnie w innej części firmy. Informacje bardzo często są powielane, a ta aktualna nie zawsze jest dostępna. Poprzez rozwiązania nowoczesnych technologii możemy ten schemat uprościć i zoptymalizować aby mieć zawsze dostęp do potrzebnych i aktualnych informacji.

Zebranie wszystkiego w jednym miejscu wydaje się dużym wyzwaniem. W rzeczywistości jest to proste. Informacja o kliencie powiązana z ofertami i zamówieniami które dla niego zostały przygotowane i wykonane. Zakupy dokonane dla konkretnych projektów widoczne są w powiązaniu z elementami na magazynie i powiązanymi zleceniami. Produkcja zawsze ma aktualną technologię, a ewentualne zmiany, wniesione przez klienta, są również dostępne w systemie WORKPLAN.

schemat WORKPLAN

Te i wiele innych elementów rozwiązania pozwala zwiększenie wydajności wymiany informacji od momentu ofertowania do wystawienia faktury.

Narzędzia usprawniające komunikację i przyśpieszające organizację produkcji w naturalny sposób zwiększają zyski firmy. Dzieje się tak z kilku powodów. Pierwszym z nich jest oszczędność czasu potrzebna na poszukiwanie informacji i sprawdzanie jej aktualności. Organizując firmę wokół produkcji i uzupełniając o systemem WORKPLAN ERP do zarządzania produkcją mamy pewność, że delegowane zadania produkcyjne będą wykonane na czas według aktualnych ustaleń i bez opóźnień.